1) LÁTKY, METRÁŽ

Len je nejvíce respektující přírodní vlákno pro životní prostředí. Není náročný na vodu, stačí mu déšť, žádné herbicidy, hnojiva ani žádné jiné ochranné postřiky. Len nevytváří odpad, vše se dá spotřebovat, semena, stonky...
Jeho přirozené vlastnosti? Termoregulace, tedy chrání jak před zimou tak i před přehřátím, odolává bakteriím i plísním.
80% světové produkce pochází z Evropy. Len je rostlinka mírného pásu, patří k nám. Škoda, že zmizel z našich polí.
  • lněná košilovina - pěstování, výroba příze Francie / Polsko (OEKO-TEX třídy I.) , tkanina ČR (OEKO-TEX třídy II.), potisk SR (OEKO-TEX třídy I.)
  • lněné plátno - tkanina Bělorusko, potisk ČR (OEKO-TEX třídy I.), vhodné pro děti do 3 let.

Organická bavlna se pěstuje ve svém přirozeném prostředí, bez použití pesticidů a chemických hnojiv a z geneticky neupravených semen. Všechny tyto skutečnosti mají vliv na její enerii i nezávadnost. Znamená to však, že se jí vypěstuje méně. Cesta bavlny není jednoduchá. Bavlna se u nás nepěstuje a vzhledem ke klimatu ani nikdy pěstovat nebude. Certifikace GOTS zajišťuje, že byly dodrženy nejen respektující podmínky při pěstování, sleduje i dodržování bezpečnosti práce a férovou mzdu pro zaměstance. 

  • úplet z organické bavlny - příze INDIE (GOTS), úplet ČR (český atest pro děti do 3 let), potisk SR (OEKO-TEX třídy I.), vhodné pro děti do 3 let

2) OMYVATELNÝ PAPÍR

Inovativní materiál, alternativa. Vyrobený z celulózy, ta vzniká z odpadního dřeva ne odlesňováním, impregnovaný syntetickým latexem, který mu dodává pevnost a pratelnost.

Složení: celulóza 60-91%, latex 5 - 35 %, voda 4-6%, barviva 0,5 - 2 %, 0,5 - 2 % chemikálie a ostatní

Původ: EU

Certifikáty: Oeko-Tex® Standard 100, FSC (Forest Stewardship Council)

3) VLNA

Původ: EU
Certifikáty: Oeko-Tex® Standard 100