Energie do věcí vložená je cítit a dokáže na nás působit.

La bum je ta část mě, která má odjakživa potřebu tvořit.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autorské látky, metráž

Propojuji světy textilek, tiskáren, výtvarnic a tvůrců. Vznikají jedinečné autorské látky, které jsou k dispozici pro další tvoření. Úplety z organické bavlny, lněné košiloviny, lněná plátna. Materiály přírodní, příjemné na dotek, co nejvíce lokální, šetrné k přírodě i lidem s nezaměnitelnou energií.

Začalo to mými autorskými trochu amaterskými látkami, v současnosti spolupracuji s výtvarnicemi Markétou Jinochovou, Janou K. Kudrnovou a Barborou Ungerovou

 

Přize - Mergala

V posledních měsících mi vstoupilo do cesty přírodní barvení přízí rostlinkami. Fascinuje mě, jak je příroda dokonalá. Když začnete barvit rostlinkami, zjistíte, že vše ladí se vším a že nikdy není jisté, jaká barva respektive odstín vznikne. Ať už dopadne barvení jakkoli, vždy je dokonalé. Miluju tu hru. Někdy jdu po určitém tónu a mezi tím vznikne několik nádherných nových odstínů. Někdy si jen hraju a míchám čarovný lektvar. Některé barvy vznikají "omylem", ve chvilce nepozornosti namočím klubíčko do jiného hrnce než jsem zamýšlela, ty bývají nejlepší.

 

Pletení

Celý život mě provází jehlice. Bylo mi sedm let, když jsem je držela poprvé v ruce. Přehazování oček z jehlice na jehlici či pravidelné zapichování háčku dokonale pročišťuje mysl. Pletení je činnost nejen meditativní ale i plně přenosná, to když mě to táhne ven. Je to vášeň.  Pro pletené doplňky používám kvalitní "etickou vlnu" s transparentním původem a pomalu přecházím na mnou barvená klubíčka rostlinkami převážně z Vysočiny. 

 

Inovativní materiály

Věnovala jsem se omyvatelnému papíru. Materiálu, u kterého jsem se musela opravdu zpomalit. Vznikla úspěšná kolekce minimalistických kabelek a peněženek. Projekt pomalu končí, v e-shopu už najdete poslední kousky. Doufám, že se mi brzy podaří sepsat poznatky o tomto  materiálu.

Mějte krásné dny a děkuji za pozornost věnovanou mým stránkám.

 

Šárka Klimánková