La bum je ta část mě, která má odjakživa potřebu tvořit. 

Miluji krásné designové látky šetrné k životnímu prostředí, etickou a kvalitní módu. Věřím, že to vše jsme schopni vyrobit i u nás. Miluji materiál nejen vymýšlet, dotýkat se ho, ale i z něj tvořit. Věřím, že energie do věcí vložená je cítit a dokáže na nás působit.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autorské látky, metráž

Propojuji světy textilek, tiskáren, výtvarnic a tvůrců. Vznikají jedinečné autorské látky, které jsou k dispozici pro další tvoření. Úplety z organické bavlny, lněné košiloviny, lněná plátna. Materiály přírodní, příjemné na dotek, co nejvíce lokální, šetrné k přírodě i lidem s nezaměnitelnou energií.

Začalo to mými autorskými látkami, v současnosti spolupracuji s výtvarnicemi Markétou Jinochovou a Janou K. Kudrnovou. O snu a kousku cesty k němu si můžete přečíst  zde.

 

Inovativní materiály

Poslední rok jsem se věnovala omyvatelnému papíru. Materiálu, u kterého jsem se musela opravdu zpomalit. Vznikla úspěšná kolekce minimalistických kabelek a peněženek. Projekt pomalu končí, v e-shopu už najdete poslední kousky. Připravuji galerii celé kolekce i více poznatků a informací k tomuto materiálu.

 

Ruční práce

Celý život mě provází jehlice. Bylo mi sedm let, když jsem je držela poprvé v ruce. Přehazování oček z jehlice na jehlici či pravidelné zapichování háčku dokonale pročišťuje mysl. Pletení je činnost nejen meditativní ale i plně přenosná, to když mě to táhne ven. Je to vášeň.  Pro pletené doplňky používám kvalitní "etickou vlnu" s transparentním původem či t-shirt přízi, která vzniká recyklací z přebytků látek z módního průmyslu. Galerie brzy.

 

Mějte krásné dny a děkuji za pozornost věnovanou mým stránkám.

 

Šárka Klimánková