La bum je ta část mě, která má odjakživa potřebu tvořit. 

Miluji krásné designové látky šetrné k životnímu prostředí, etickou a kvalitní módu. Věřím, že to vše jsme schopni vyrobit i u nás. Miluji materiál nejen vymýšlet, dotýkat se ho, ale i z něj tvořit. Věřím, že energie do věcí vložená je cítit a dokáže na nás působit.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autorské látky, najdete zde mé autorské vzory a od podzimu 2017 i nádherné vzory Markéty Jinochové. Ve stejnou dobu se mi podařilo najít i českého dodavatele organického úpletu. Rozhodla jsem se tedy přejít výhradně na udržitelné materiály. Do budoucna tedy už jen len a organická bavlna.  Od ledna 2018 přibyly vzory Jany K. Kudronové.  Kromě klasického lněného plátna, se podařilo potisknout i nádherně jemnou a měkkou lněnou košilovinu.

Omyvatelný papír, nádherný inovativní materiál. Materiál, u kterého se musím opravdu zpomalit. Malá nepozornost může způsobit nevratnou chybu, kterou papír neodpustí. Otisk zaseknuté jehly o kousek vedle je už navždy. Pratelný papír je 100 % recyklovatelný, vyrobený z celulózy, která vzniká z odpadního dřeva ne odlesňováním. Z něj vytvářím především kabelky, tašky ale i peněženky, doplňky do bytu, úložné pytle. 

Bylo mi sedm let, když jsem držela poprvé jehlice v ruce. Přehazování oček z jehlice na jehlici či pravidelné zapichování háčku dokonale pročišťuje mysl. Je to činnost nejen meditativní ale i plně přenosná, to když mě to táhne ven a nechce se mi pracovat doma. Pro pletené doplňky používám kvalitní "etickou vlnu" s transparentním původem či t-shirt přízi, která vzniká recyklací z přebytků látek z módního průmyslu.

Mějte krásné dny a děkuji za pozornost věnovanou mým stránkám.

Šárka Klimánková

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Certifikáty, původ materiálů

 1. Autorské látky          
  • Certifikáty:
   • mezinárodní certifikát Oeko-Tex® Standard 100, třída I,  vybrané látky český certifikát TZÚ  či atest pro děti do 3 let, uvedeno u jednotlivých látek.
   • organická bavlna mezinárodní GOTS +  český atest pro děti do 3 let
  • Původ: EU, ČR
 2. Omyvatelný papír  
  • Certifikáty: Oeko-Tex® Standard 100, FSC (Forest Stewardship Council);
  • Původ: EU
 3. Vlna     
  • Certifikáty: Oeko-Tex® Standard 100;
  • Původ: EU
 4. T-shirt příze           
  • vzniká recyklací z přebytků látek z módního průmyslu;
  • Původ: EU